Diğer fotoğraflar

Her Çocuk Ispanak Sevmez Yasemin Üstay Tekin

Stok Kodu:1056
50,00 ₺
YASEMİN ÜSTAY TEKİN

HER ÇOCUK ISPANAK SEVMEZ

“O ıspanak bitmeden bu sofradan kalkılmayacak!”
Birçoğumuz bu cümleyle büyüdük. Çocuklarımızı da bu cümleyle büyütüyoruz. Oysa ki bu cümle kimi çocukta işe yararken, kimisinde bana mısın demiyor! Ne yapılırsa yapılsın, o sebze yemeği bir türlü bitmiyor ve çoğu zaman pes eden taraf anne-babalar oluyor.

Sebze yemeklerini en çekici halde getirin..!
Kitapta, sebze yemeklerini sevilen diğer yiyeceklerle birleştirerek, çocuklar için çok daha çekici hale getiren yaratıcı tarifler yer alıyor.

“Her Çocuk Ispanak Sevmez” yeni ve pratik yiyecek fikirleriyle tüm aileyi içine çekecek, eğlenceli, aynı zamanda da çocuklara dengeli beslenme imkanı sağlayacak bir aktivite kaynağı!”


Pratik bilgilerden, önemli tavsiyelere kadar dopdolu bir kitap...
Kitapta; seçici çocuklara nasıl yaklaşmak gerektiği konusundaki tavsiyelerden, beslenme çantaları için menü önerilerine kadar sunulan birçok pratik bilgi de mevcut.

Detaylar

Değerli yazar Yasemin Üstay Tekin'in Her Çocuk Ispanak Sevmez kitabı şimdi Saglikligidalar.com'da! HER ÇOCUK ISPANAK SEVMEZ

“O ıspanak bitmeden bu sofradan kalkılmayacak!” Birçoğumuz bu cümleyle büyüdük. Çocuklarımızı da bu cümleyle büyütüyoruz. Oysa ki bu cümle kimi çocukta işe yararken, kimisinde bana mısın demiyor!Ne yapılırsa yapılsın, o sebze yemeği bir türlü bitmiyor ve çoğu zaman pes eden taraf anne-babalar oluyor.

Sebze yemeklerini en çekici halde getirin..! Kitapta, sebze yemeklerini sevilen diğer yiyeceklerle birleştirerek, çocuklar için çok daha çekici hale getiren yaratıcı tarifler yer alıyor.

“Her Çocuk Ispanak Sevmez” yeni ve pratik yiyecek fikirleriyle tüm aileyi içine çekecek, eğlenceli, aynı zamanda da çocuklara dengeli beslenme imkanı sağlayacak bir aktivite kaynağı!” Pratik bilgilerden, önemli tavsiyelere kadar dopdolu bir kitap...

Kitapta; seçici çocuklara nasıl yaklaşmak gerektiği konusundaki tavsiyelerden, beslenme çantaları için menü önerilerine kadar sunulan birçok pratik bilgi de mevcut.

Yasemin Üstay Tekin ve Her çocuk Ispanak Sevmez kitabının doğuşu ile ilgili sitesinde yazdığı mini anlatımı:

"Oğlum Yaman Ali, yemek konusunda çok seçici bir çocuk olduğundan ona her gün ne yedireceğim konusunda çok zorlandım. Oğlumla yaşadığım bu birebir deneyim, beni yemek seçen ve zor yemek yiyen çocuklar üzerine belli araştırmalar yapmaya yönlendirdi. Bu araştırmalar esnasında şöyle bir tavsiyeyle karşılaştım: “Çocuğunuzu sevmediği şeyleri yemeye zorlamak yerine, kendinizi ona seveceği yemekler yapmak konusunda geliştirin!”

İşte bu yaklaşım, bu kitabın ortaya çıkmasına sebep oldu. Somut örnekler ile açıklayacak olursam, bu, şu demekti: Zeytinyağlı pırasa yemek istemiyorsa, köftenin içine pırasa kattım. Kuru fasulyeye burun kıvırıyorsa, kurabiyeyi kuru fasulyeli yaptım. Haşlanmış yumurtayı reddediyorsa, yumurtalı Çin pilavını denedim. Yani çocuğumu zorlamak yerine, yemek konusundaki yaratıcılığın sınırlarını zorladım. Bu sayede oğlumun midesine sağlıklı yemekler girdiğini görerek, geceleri daha rahat uyumaya başladım. Seçici çocukların ilgisini çekecek sevdiğim tarifleri, benim gibi zorda kalan annelerin yararlanabilmesi için paylaşıyorum. Bu tariflerin hemen hepsini hiçbir özel yeteneğe, ekipmana ve ya malzemeye sahip olmadan, çok kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu tarifler sayesinde, evinizdeki minik gurmelere yeni lezzetler tattırabilmeniz dileğiyle. "

ÖNEMLİ NOT: Kitap siparişleri, sipariş tarihinden itibaren, 5 iş günü sonra kargoya verilir.

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.

Bu Ürüne Yapılan Yorumlar

Bu Ürün İçin Kendi Yorumunu Yaz

Ürüne Yorum Yapıyorsunuz: Her Çocuk Ispanak Sevmez Yasemin Üstay Tekin

Bu Ürüne Kaç Puan Verirsiniz? *

Fiyat
0/5
Kalite
0/5
Hizmet
0/5